Grafika strony Konferencja Filmoznawcza "Wróćmy do regionów"

Konferencja Filmoznawcza "Wróćmy do regionów"

Data: 2024-05-15

Kino Światowid zaprasza na Konferencję Filmoznawczą "Wróćmy do regionów". Wydarzenie odbędzie się 15 i 16 maja!

 

To 2-dniowa interdyscyplinarna konferencja poświęcona twórczości filmowej realizowanej w regionach. Hasłem przewodnim pierwszego dnia będą: "Wymiary kina w regionie". Wysłuchamy wykładów mistrzowskich prezentujących wybrane wątki z badań filmoznawczych, poznamy lokalne i regionalne inicjatywy filmowe, a także spotkamy się z twórcami filmów finansowanych z regionalnych funduszy filmowych. 

Drugi dzień z kolei, to "Kino w województwie warmińsko-mazurskim". Przyjrzymy się twórczości w naszym regionie, a także weźmiemy udział w panelu dyskusyjnym o wpływie różnych inicjatyw realizowanych wokół tematyki filmowej (warsztaty, festiwale, wspieranie produkcji) na rózwój tożsamości regionu.

Oprócz tego przewidziane są warsztaty scenopisarskie dla młodzieży szkół ponadpodstawowych (poszukiwanie tematów lokalnych, atrakcyjnych dla młodej publiczności), warsztaty dla nauczycieli (filmy realizowane w regionie jako punkt wyjścia do edukacji regionalnej), a także konkurs wiedzy o filmach realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Ponadto przewidziane są projekcje produkcji powstałych w regionie oraz spotkania z twórcami. 

Szczegółowy program podamy wkrótce.

Wkrótce na naszych ekranach

Nasi partnerzy  • Polski Instytut Sztuki Filmowej
  • Stowarzyszenie kin studyjnych
  • Europa Cinemas
  • Kinads
  • CICAE